Kadınların göğüsleri zamanla estetik açıdan kötü gözükmeye başlayabilir. Gebelik, yaşlılık ve düzensiz diyetler sonucu aşırı kilo kaybetme gibi sebepler, memelerde sarkmaya ve küçülmeye neden olabilir. Böyle durumlarda hastalar, estetik operasyonlarla eski formlarına dönmek isterler. Estetik merkezlerinde yapılan göğüs protezleri ile meme büyütme ameliyatlarında, kadınların göğüslerine şekil verilmekte, dolgunlaştırılmakta ve estetik açıdan güzel bir görünüme kavuşmaları sağlanmaktadır. Ankara göğüs protez ameliyatı ile hastalar özgüvenleri yenilenmiş bir şekilde fiziksel görünümlerinden memnun olarak ayrılırlar.

Meme Büyütme Ameliyatı ve Sonrası

Ameliyat olmaya karar veren hasta, ameliyat öncesinde birçok muayene ve tahlile tabi tutulur. Yapılan incelemeler sonucunda hastanın vücut yapısına uygun protez seçilerek hasta, ameliyat öncesinde bilgilendirilir. Meme büyütme ameliyatlarında kullanılan tekniklerden biri de silikon protezdir. Silikon protez, birbirine sıkıca bağlanmış dokulardan oluştuğu için hücreler ile temas edemez, bu yüzden insan sağlığını tehdit eden hiçbir risk taşımaz. Doç. Dr. Zühtü Demir; ameliyat yapacağı hastaları bilgilendirirken, silikon protezlerle ilgili tüm detayları hastalarla paylaşıyor. Ameliyat sonrasında hastaya güvenlik sertifikası veriliyor.

Meme büyütme ameliyatı yaklaşık 1 saat sürüyor. Bu süre sonunda hasta aynı gün evine gönderiliyor. Ağrısı çoksa hastaya antibiyotikli iğne yapılır. Dikişler kendiliğinden düşeceği için dikişlerin alınmasına gerek yoktur.

Hasta ameliyattan bir hafta sonra günlük işlerini yapabilir ve normal hayatına dönebilir. Ameliyattan sonraki dördüncü gün hastanın, pansuman yapılması için kliniğe gelmesi istenir. Düzenli olarak kontrol edilen hastanın, ameliyat sırasında oluşan kesi izleri, ameliyatı izleyen ilk 3 ayda tamamen yok olur.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında Nasıl Masaj Yapılmalıdır?

Ameliyattan sonraki ikinci hafta, hastaya bir ay boyunca düzenli olarak uygulayacağı masaj anlatılır. Yuvarlak protezlerde aşağı yukarı ya da içe doğru dairesel şekilde masaj yapılır. Bu masajın her sabah ve her akşam 3 – 5 dakika olarak yapılması gereklidir.

Banyo sırasında masaj yağıyla masaj yapılabilir ya da bir losyon yardımıyla banyo dışında da masaj yapılabilir. Hastadaki silikon protez, yuvarlak değil de anatomik ise, dairesel masaj önerilmez. Meme içine yerleştirilen anatomik yapıdaki protezin erken dönmesine neden olabilen dairesel masaj nedeniyle memede şekil bozukluğu olabilir ve bu nedenle ek bir cerrahi uygulama gerekebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir