Göğüs yapılarının bozulması estetik operasyonlar ile düzeltilebilir. Estetik alanındaki gelişmeler sayesinde, artık hastalar çok kısa bir sürede taburcu olabiliyor. Ayrıca ağrısız bir ameliyat sonrası süreci yaşıyorlar. Ankara göğüs protez ile göğüs büyütme ameliyatlarında hastanın beden ölçülerine en uygun protezler kullanılarak hastanın hem fiziksel hem de psikolojik olarak klinikten memnun bir şekilde ayrılması sağlanıyor.

Göğüs büyütme operasyonlarında, memenin küçüklüğüne ek olarak meme yapısında sarkma varsa, meme büyütme ameliyatına ek olarak meme dikleştirme ve toplama ameliyatı da yapılmaktadır. Kas dokusunun ya da meme dokusunun alt bölgelerine yerleştirilen protezler ile hasta daha dik, daha diri ve daha iri göğüslere kavuşuyor.

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Her hasta ameliyat olmadan önce muayene edilir. Meme yapıları, vücut ağırlıkları, boy uzunlukları, göğüs kafesi ölçüleri ve sarkıklık durumu gibi değişkenlerin değerlendirilmesiyle, ne tip protez kullanılacağı, kesi yerinin tespiti ve ameliyatın nasıl yapılacağına karar verilir.

3D Crisalix Tekniği

3 boyutlu teknolojiler ile dijital ortamda gerçeğe çok yakın bir şekilde yapılan tasarımlar, hastanın bedenine uyarlanır. Hasta, bedeni üzerinde ameliyat sonrasında oluşacak göğüs şeklini her açıdan görebilir. 3D Crisalix tekniği ile hastadan çekilen fotoğraflar dijital ortamda şekillendirilerek ameliyattan önce hastanın bilgilendirilmesi sağlanır.

Göğüs Protezleri ile Göğüs Büyütme

Anatomi (damla) ve yuvarlak (round) olacak şekilde iki tip protez bulunmaktadır. Hasta arzu ettiği protez biçimini seçerek doktoruyla birlikte kesi yerinin nereden yapılacağına karar verirler.

Kesi yeri, sarkıklık durumuna göre değişebilir. Göğüs ucundan kesi alınabildiği gibi koltuk altından da kesi yapılabilir.

Göğüslerin küçüklüğüne ek olarak sarkma derecesinin miktarına bağlı olarak göğüs büyütme ameliyatının yanında göğüs dikleştirme ameliyatı da yapılabilir.

Ameliyat Sonrası

Meme dokusuna yapılan işlemlere göre ameliyatın süresi değişebilir. Ameliyat sonrasında hastaya pansuman yapılarak, hafif bir ağrı kesici verilir. Hissedilen sancılar en geç 2 gün içinde tamamen yok olur. Kesi yeri nedeniyle oluşan izler ilk 3 ayda silinir. Hasta, ameliyat olduğu gün ya da bir gün sonra taburcu edilerek evine gönderilir. Bir ay boyunca sporcu sutyeni takması önerilen hastanın evinde uygulayacağı masaj tekniği hastaya gösterilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir