Estetik ameliyatları son dönemlerde iyice artmış durumdadır. Özellikle kadınların ilgi duyduğu meme estetiği operasyonları gelişen teknolojiler ile birlikte son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Göğüs Protez Ankara’da formunu kaybeden göğüslere eski şekilleri verilmektedir.

Meme Estetiği Ameliyatı

Yapılacak göğüs ameliyatı ne olursa olsun, hasta ameliyat öncesinde mutlaka çeşitli testlerden geçirilmeli ve ayrıntılı bir şekilde muayene edilmelidir. Yapılan değerlendirmeler sonu hastanın meme boyutu vücut ölçüleri ile orantılı olacak şekilde belirlenir ve uygulanacak tedavi şekline karar verilir.

Memenin boyutu normal ebatlarda fakat sarkmışsa, memeye uygulanacak işlem, meme dikleştirme operasyonudur. Çok az sarkan memelerde, meme başından kesi alınır. Orda düzeyli sarkmalarda meme başından meme katlanma çizgisine doğru bir kesi alınır. Sarkma miktarı çok olan meme dokularında, ters T şeklinde iz bırakacak bir kesi yapılır. Tüm bu izler zamanla yok olur, bu süre yaklaşık olarak 3 ay kadardır.

Hem sarkık hem de küçük olan memelerde dikleştirme ameliyatının yanı sıra memeye, büyütme işlemi de uygulanır. Meme dokusunun yeterli hacme sahip olmadığı durumlarda, sadece meme toparlama ameliyatı yapmak başarılı bir sonuç alınmasını sağlamaz. Bunun yanında, memeye hacim kazandırmak için göğüs büyütme ameliyatının da yapılması önerilir. Böylece göğüs ideal dolgunluğa kavuşturularak kişinin estetik görünümü büyük ölçüde düzeltilmiş olur.

3D Crisalix Tekniği

3 boyutlu Crisalix tekniğinde amaç, hastayı ameliyat öncesinde bilinçlendirmektir. Ameliyat sonrasında oluşacak görüntüye hazırlıklı olmak adına, hasta önceden 3D Crisalix yöntemi ile kendi bedenindeki olası değişiklikleri önceden izleme şansı yakalar. Hastadan çekilen fotoğrafların dijital ekrana aktarılmasıyla sanal bir gerçeklik oluşturulan 3 boyutlu teknolojide hasta, ameliyat öncesinde daha bilinçli olur.

Doç. Dr. Zühtü Demir’in yaptığı operasyonlarda, sadece Estenik’te uygulanan bu teknoloji ile hastaların ameliyat olmadan bedenlerini izleyebilmeleri ve olası endişelerini gidermeleri sağlanır.

Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrasında hastalar aynı gün evlerine gönderilir ve bir hafta içinde günlük işlerini yapabilir hale gelirler. Acı eşiği fazla olmayan ağrılı hastalara antibiyotikli iğne yapılır fakat buna genellikle gerek kalmaz. Hastalara hafif bir ağrıkesici verilmesi yeterli olur.

Ameliyatı izleyen dördüncü günde hasta banyo yaparak kliniğe gelir. Burada pansumanı yapılan hastaya, evde yapabileceği meme masajı gösterilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir