Göğüsler kadınlar için en değerli güzellik ve özgüven ögelerinden biridir. Estetik cerrahi operasyonları arttıkça bu alana olan ilgi de artmaktadır. Özellikle kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyon, göğüs estetiği ameliyatıdır. Göğüs protez estetiği Ankara’da hastaların çeşitli sebeplerle deforme olan göğüs yapıları eski görünümlerine kavuşturularak hastanın özgüveninin artması sağlanır.

Göğüs Estetiği

Meme estetiği; emzirme, yaşlılık ya da kilo alımı gibi sebeplerle boyutları normal ölçülerin dışına çıkan, sarkan ve şekilleri bozulan göğüslerin düzeltilmesini sağlar. Göğüs estetiği ile hastaların göğüsleri eski canlılıklarına ve dolgunluklarına kavuşarak hastanın hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahatlamaları sağlanır.

Göğüs büyütme ameliyatında meme dokusunun alt bölgesine ya da kas dokusunun alt kısmına göğüs protezleri konulur. Meme protezi, daha çok küçük memelerde ya da asimetrik memelerde uygulanır.

Göğüs Estetiği Ameliyatı

Ameliyat öncesinde detaylı bir muayeneden geçen hastanın, göğüs kafesi ölçüsü, meme dokusunun yapısı, sarkıklık derecesi ve memede kitle olup olmadığı gibi değişkenler tespit edilerek bir analiz yapılır. Bu analiz neticesinde hastaya uygun göğüs protezi seçilir ve ameliyatın hangi yöntemlerle yapılacağına karar verilir.

3D Crisalix Tekniği İle Sanal Gerçeklik

Hastadan çekilen fotoğraflar bilgisayar ortamına aktarılarak 3 boyutlu tasarımları gerçekleştirilir. 3D Crisalix teknolojisi ile hastanın vücut yapısına uygun protezler seçilerek ameliyat öncesinde hastaya, oluşacak değişimler izletilir. Hastanın bu yolla ameliyat hakkında bilgi sahibi olması ve ameliyatın olası sonuçlarını önceden görmesi sağlanır.

Göğüs Protezi Ameliyatı

Türkiye’nin sayılı estetik cerrahlarından biri olan Doç. Dr. Zühtü Demir, hastanın bedenine uyan protezleri belirleyerek, ameliyatın yapılacağı kesi yerlerini belirler. Sarkıklık derecesine göre kesi yeri değişebilir. Oluşan izler ameliyatı izleyen ilk 3 ayda yok olur.

Ameliyat sırasında kullanılan dikişler kendiliğinden eriyen estetik dikişlerdir, bu yüzden alınmalarına gerek yoktur. İlk bir ay sporcu sutyeni takması önerilen hastanın, 6 ay içinde göğüsleri son halini alır.

Ameliyattan bir hafta sonra hasta normal hayatına dönerek işlerine devam edebilir. Düzenli kontrollere gelerek, göğsünün şekil alması izlenir. Ameliyat sonrasında çok fazla ağrı hissedilmez, küçük ağrı kesiciler, sancıların geçmesi için yeterli olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir