Estetik cerrahi günden güne gelişmektedir. Özellikle kadınların ilgi duyduğu estetik alanında en çok tercih edilen ameliyat göğüs büyütme ameliyatıdır. Göğüsleri küçük ve sarkık olduğu için özgüven sorunu yaşayan kadınlar, soluğu estetik merkezlerinde almaktadır.

Göğüs protezi fiyatları bir çok değişkene bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ameliyatın hangi şehirde ve hangi hastanede yapılacağı, hangi doktorun ameliyatı yapacağı, kullanılacak silikonun markası ve hastanede ameliyat öncesinde ve ameliyat sonrasında hastaya sunulacak hizmetler, fiyatı etkileyen faktörlerdir.

Meme büyütme yanında meme dikleştirme ameliyatı da yapılacaksa maliyet buna göre değişecektir. Meme büyütme operasyonlarını devlet sigortaları ve özel sigortalar karşılamıyor. En sağlıklı sonuçları almak için ameliyat olunacak yer ile birebir konuşulması gerekmektedir.

Meme Estetiği

Meme estetiği, bozulan meme formunun tekrar eski haline döndürülmesi işlemlerini kapsar. Bu işlemler içinde meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme vardır. Göğüsleri aşırı büyük olan kadınlar, sırt ve boyun bölgelerinde ağrı hissederler. Memenin vücuda değdiği bölgede pişik ve mantar oluşumu olabilir. Bu yüzden memeleri normalden büyük olan kadınlar meme küçültme ameliyatları ile hem sağlıklarına kavuşurlar hem de estetik olarak daha güzel bir görünüm kazanırlar.

Meme büyütme ameliyatlarında memenin sarkıklık durumuna göre, meme dikleştirme ve toparlama ameliyatı aynı anda yapılabilir.

Ameliyatlarda kullanılan silikonların sağlığı tehdit edecek hiçbir yanı yoktur. Türkiye’nin yetiştirdiği sayılı estetik cerrahlardan biri olan Doç. Dr. Zühtü Demir, ameliyatları sırasında kullandığı protezlerin kohesiv yapıda olduklarını belirtiyor. Protezler hiçbir darbede ya da kesik işleminde parçalanmaz ve dağılmazlar. İnsan hücresi ile hiçbir temasları olmadığı için sağlığı tehdit eden bir durum oluşturmazlar. Silikon protez kullanan hastalar, bir ömür boyu güvenle yaşayabilirler.

Ameliyat Sonrası

Estetik ameliyatlar sonrasında hasta aynı gün ya da bir gün sonra taburcu edilir. Oluşan ağrılar bir iki güne tamamen yok olur. Ameliyattan sonraki bir hafta içinde hasta işlerini yapabilir hale gelir ve günlük yaşantısında bir aksama olmaz.

Ağır sporlar yapması ilk haftalarda önerilmez. Beden dengesini bozacak ya da göğüslere zarar verecek hareketlerden kaçınılmalıdır. Bir ay süreyle sporcu sutyeni takan hasta, çeşitli masajlarla göğüslerinin şekil almasını sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir