Estetik cerrahinin hızla gelişmesi bu alana olan ilgiyi artırmış durumdadır. Özellikle kadınların ilgi gösterdiği estetik operasyonlardan en çok tercih edileni meme büyütme ameliyatıdır. Göğüs protezleri ile meme büyütme ameliyatları, göğüsleri küçük olan ve bu yüzden özgüvenleri düşük olan hastaların tekrar özgüven kazanmalarını ve mutlu bir şekilde hayatlarına devam etmelerini sağlar.

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatlarında meme hem küçük hem de sarkıksa, meme dikleştirme ameliyatı da yapılır. Memenin sarkıklık durumuna göre kesinin yeri değişebilir. Ameliyat öncesi uzun bir muayene sürecinden geçen hastaya çeşitli testler yapılır. Meme dokusu, sarkıklık derecesi, boy ve kilo gibi pek çok değişken tespit edilerek hastanın beden yapısına uyan göğüs modeli belirlenir.

3D Crisalix Teknolojisi

Hastanın fotoğrafları çekilerek bilgisayara aktarılır. Burada 3D Crisalix tekniği ile dijital tasarımları yapılarak hastanın bedeni üzerinde yeni göğüs şeklinin nasıl duracağı belirlenir. Hasta, ameliyata girmeden, bedenindeki değişimleri gözlemleyebilir hale gelir. Öncesi ve sonrası fotoğraflarına göre çok daha sağlıklı ve gerçeğe yakın görüntüler veren 3 boyutlu teknoloji ile hasta, ameliyat öncesinde bilinçlenir ve doktoru ile daha sağlıklı bir iletişim kurar.

Göğüs Protezlerinin Sağlığa Zararı Var Mıdır?

Protezlerin sağlığa zararlı olup olmadığını soran hastalara Doç. Dr. Zühtü Demir, kohesiv yapıda silikon kullandıklarını yani hiçbir darbede parçalanmayacak ya da dağılmayacak silikonlar ile çalıştıkları cevabını veriyor. Hücreler ile temas etmesi mümkün olmayan silikon protezler hastanın yaşamı boyunca kullanabileceği türdendir.

Ameliyat sonrasında hastalara sertifika veren uzman doktor, operasyonlarda kullanılan tüm malzemelerin FDA onaylı olduğunu söylüyor.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

Hastanın beden yapısına ve vücut direncine bağlı olarak 5 ila 7 gün içinde hasta normal hayatına dönebilir. Ameliyattan sonra hafif bir ağrı hissedilebilir. Bu ağrı 1 ya da 2 gün içinde tamamen geçer. Acı eşiği düşük hastalara antibiyotik içeren ilaçlar verilebilir.

Ameliyat bittikten sonra hastaya sporcu sutyeni giydirilir ve bu sutyen bir ay boyunca kullanılır. Dikişler kendiliğinden düşeceği için alınmaları gerekmez. Ameliyat izleri ilk 3 ay içinde tamamen yok olur. Hastanın evinde uygulayacağı masaj, klinikte hastaya gösterilir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir