Göğüs Protez olarak, her türlü meme estetiği probleminizde yanınızdayız. Meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme ve toparlama operasyonları ile estetik görünümlerinde sorun olan hastaların sıkıntılarını gideriyoruz.

Göğüslerde yaşanan şekil bozukluklarını gidermek için kullandığımız protezlerin sağlığa hiçbir zararlı etkisi yoktur. Silikonların kanserojen olmadığı, yapılan araştırmalar neticesinde kanıtlanmıştır. Ameliyatlarda protez, hastanın meme dokusunun alt kısmına ya da kas dokusunun altına yerleştirilir. Operasyon sırasında kesi yerlerinde izler oluşabilir, bu izler kısa sürede geçerler. Doç. Dr. Zühtü Demir operasyon öncesinde hastanın meme yapısını belirleyerek hastaya en uygun meme protezini seçer. Hiçbir asimetri sorunu olmayacak şekilde, memelerin birbirleri ile ve hastanın bedeniyle uyumlu olmasına azami özen gösterilir.

Göğüs Protez’de hastalar sancısız bir ameliyat süreci yaşarken, ameliyat sonrasında doktorun önerdiği göğüs masajını yaparak, meme yapılarının şekillenmesine katkıda bulunurlar. Ameliyat olunduğu gün ya da ertesi gün hasta taburcu edilir. Bu kadar kısa sürede ve ağrısız gerçekleştiği için, göğüs protezi en sık tercih edilen estetik operasyonlar içine girmiştir. Başarı oranının yüksek olması da tercih sebebini etkileyen bir diğer faktördür.