Kadınların güzellik ve özgüvenlerini tamamlamada büyük öneme sahip olan göğüsler, her kadının vazgeçilmez bir parçasıdır. Son yıllarda artan estetik cerrahi ameliyatlarda, kadınlar en çok meme büyütme ameliyatını tercih ediyor. Hamilelik döneminde, emzirme sonrasında, düzensiz kilo alıp vermede ya da yaşın ilerlemesi neticesinde göğüsler küçülebiliyor. Fakat artık küçük memeler hiç dert değil. Böyle durumlarda Ankara Meme olarak, Doç. Dr. Zühtü Demir hocamızın, meme boyutunu büyütmek ve memeyi dolgunlaştırmak için yaptığı meme büyütme ameliyatı gereklidir. Silikon meme protezleri kullanılarak yapılan işlemler sonucunda daha iri ve daha estetik göğüslere kavuşulur.

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs büyütme operasyonlarında, meme dokusunun ya da kas dokusunun altına meme protezleri yerleştirilerek, meme hacminin artırılması amaçlanır. Doğum sonrası küçülen memelerde, asimetri ve boyut farklılıklarını gidermek için bu işlem uygulanabilir.

Meme büyütme ameliyatının sarkık memelere uygulanması sağlıklı bir sonuç alınması için önerilmeyen bir işlemdir. Bu gibi durumlarda meme büyütme ameliyatı ile birlikte göğüs dikleştirme ameliyatı birlikte yapılarak hastanın istediği görünüme kavuşması sağlanır.

Hastanın kilosu, göğüs yapısı, meme simetrisi ve hacmi gibi detaylar, kişiye özel silikon hazırlanması için önemlidir. Her hastanın beden yapısı farklı olduğu için, kullanılan silikonlar da farklılık gösterir.

3D Crisalix ile Doğal Meme Büyütme Nasıl Olur?

Ülkemizde sadece Doç. Dr. Zühtü Demir’in uyguladığı 3D Crisalix yöntemi ile hastalar, ameliyat olmadan, bedenlerinin ameliyat sonrasında alacağı şekli görebiliyorlar. Bir 3D modelleme teknolojisi olan Crisalix yönteminde hasta, önce ve sonra görüntülerini karşılaştırarak, kendi bedenindeki değişiklikleri farklı açılardan inceleyebiliyor.

3D Crisalix yöntemi ile ameliyat sonrasında yaşanabilecek durumların önüne geçilebilir. Hasta olacağı ameliyatın neticesinde göğüslerinin alacağı şekli önceden gördüğü için operasyondan mutlu bir şekilde ayrılır. 3D Crisalix sadece göğüs büyütmede değil, göğüs dikleştirme ve meme büyütme ameliyatlarında da kullanılan bir tekniktir.

Ameliyat öncesi bedeninin alacağı şekli gören hasta, isteklerini daha net bir şekilde ifade edebilir ve doktoruyla arasında herhangi bir iletişim problemi yaşanması önlenmiş olur. Hasta ve doktorun birlikte yürüttüğü bu operasyonda, hasta memnuniyetine öncelik verilerek, teknolojinin tüm imkanlarından faydalanılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir