Kadınların en önemli estetik öğelerinden biri olan göğüsler, zamanla formlarını kaybedebilir. Gebelik, yaşlılık, düzensiz kilo alımı ve genetik faktörler meme yapısının bozulmasına ve şekil bozuklukları oluşmasına sebep olabilir. Silikon göğüs protezleri Ankara’da, deforme olan meme yapılarının eski canlılıklarının kazandırılması amaçlanır.

Meme Estetiği Ameliyatı

Meme estetiği ameliyatından önce hasta bir dizi tetkikten geçer. Göğüs kafesi hacmi, meme dokusunun şekli, boy ve kilo oranı, meme sarkıklığının derecesi ve meme ucunun kayma mesafesi kadar pek çok değişken tespit edilir. Bu veriler ışığında bir değerlendirme yapılarak, hastanın bedenine en uygun protez biçimine ve ameliyatın şekline karar verilir.

3D Crisalix Teknolojisi ile Sanal Gerçeklik

Eskiden hastalara öncesi ve sonrası fotoğrafları verilirdi. Fakat bu yöntem çok sağlıklı sonuçlar vermezdi. Yalnızca Estenik’te uygulanan 3D Crisalix teknolojisi ile hastanın fotoğrafları çekilerek bilgisayar ortamına aktarılır. Burada dijital tasarımları yapılarak 3 boyutlu teknolojiler yardımıyla hastanın beden yapısına uyarlanır. Hasta, ameliyat olmadan bedenindeki değişimleri 3D Crisalix yöntemi ile her açıdan görebilme olanağı yakalar. Ameliyat öncesinde hastanın bilinçlenmesini amaçlayan bu teknik ile gerçeğe çok yakın görüntüler elde edilir.

Silikon Göğüs Protezleri

Anatomik (damla) ve yuvarlak (round) olmak üzere iki çeşit silikon vardır. Bu silikonlar meme dokusu alt kısmına ya da kas dokusunun alt bölgesine yerleştirilir. Doç. Dr. Zühtü Demir, ameliyatlarda kullandığı protezlerin, birbirine sıkıca bağlanmış dokulardan oluşan kohesiv yapıda silikonlar olduklarını, bu yüzden hiçbir darbede ya da kesilme işleminde dağılma riski taşımadıklarını söylüyor.

Silikon protezler meme büyütme ameliyatlarında kullanıldığı gibi sarkık göğüslerin dikleştirilmesinde kullanılabilir. Protezlerin cinsine göre ameliyat sonrasında uygulanacak masaj farklılık gösterir. Damla silikonlu göğüslere yapılan masaj ile yuvarlak silikonlu göğüslere yapılan masaj aynı değildir.

Göğüs Estetiği Ameliyatı Sonrası

Hasta ameliyat olduğu gün ya da ertesi gün taburcu edilir. Üçüncü ya da dördüncü gün banyo yapmış bir şekilde kliniğe gelir ve burada hastaya pansuman yapılır. İlk hafta işine dönebilir ve rutin hayatına devam edebilir. Bir ay boyunca sporcu sutyeni kullanması önerilen hasta, ağır hareketlerden ve sporlardan uzak durmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir